Новини

кафедри математичного моделювання
конкурс студентських наукових робіт
20 березня 2023 року на кафедрі математичного моделювання пройшов 1 етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Роботи студентів були представлені за секціями: Комп`ютерні науки, Інформаційні системи і технології, Інженерія програмного забезпечення. На підставі оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити: Секція "Комп`ютерні науки": Диплом І ступеня: Циганаш В.В., Диплом ІІ ступеня: Щур О.І. Секція "Інформаційні системи і технології": Диплом І ступеня: Головач Д.М., Диплом ІІ ступеня: Білецька А.С., Близнюк Г.В. Секція "Інженерія програмного забезпечення": Диплом І ступеня: Яковець Д.Г., Диплом ІІ ступеня: Мельник О.А. Щиро вітаємо переможців! Пишаємось нашими студентами та бажаємо успіхів у професійній і науковій діяльності!
Відкрита олімпіада з інформатики
До уваги учнів, яким подобається програмування і які планують пов’язати своє майбутнє з Інформаційними технологіями Кафедра математичного моделювання ЧНУ за підтримки Чернівецького ІТ кластеру та сприяння вчителя інформатики Чернівецького ліцею №1 Косована Василя Михайловича оголошує відкриту олімпіаду з інформатики для учнів середніх навчальних закладів Чернівецької та інших областей у онлайн форматі. Два тури з необмеженим часом розв’язання задач, а третій тур у форматі III-IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики  з обмеженням по часу. Переможці визначаються за сумою набраних балів у трьох турах. Учням, які бажають взяти участь в олімпіаді потрібно заповнити реєстраційну форму до 19.03.2023: https://forms.gle/WxrA1WnLnxn2WLNaA. Початок олімпіади планується з 20 березня 2023 року. Чернівецький ІТ кластер в рамках програми допомоги школярам у пошуку шляху для початку кар’єри в IT надасть призи для переможців олімпіади.
Workshop with Petr Nazarov
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Люксембурзький інститут здоров`я активно впроваджують Меморандум про наукову співпрацю. 14 березня відбувся науковий семінар кафедри математичного моделювання ЧНУ, на якому з науковою доповіддю "Data Analysis and Modelling in Multi-Omics" виступив керівник Bioinformatics platform Люксембургського інституту здоров’я Dr. Petr Nazarov. Студенти спеціальностей «Комп`ютерні науки», «Системний аналіз» та «Прикладна математика», аспіранти, викладачі кафедри математичного моделювання та зацікавлені науковці дізналися про останні наукові дослідження в області біоінформатики, які проводяться групою науковців Люксембургського інституту здоров’я під керівництвом Dr. Petr Nazarov. Матеріали семінару розміщені за посиланням: http://edu.modas.lu/presentations.html
workshop
У вівторок 14 березня 2023 року о 15:00 відбудеться онлайн семінар із професором Люксембурзького інституту здоров'я Петром Назаровим на тему "Data Analysis and Modelling in Multi-Omics". Запрошуємо всіх зацікавлених науковців та студентів долучитись до зустрічі за посиланням https://meet.google.com/nto-rvfv-xym!
Чинники успішного працевлаштування
В рамках курсу «Чинники успішного працевлаштування» 8.03.2023 відбулась онлайн зустріч студентів 4 курсу спеціальностей «Комп’ютерні науки» та «Системний аналіз» із Коревою Ліною Петрівною - заступник начальника управління, начальник відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та Ткачук Тетяною Іванівною - провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості управління реалізації політики зайнятості Чернівецького обласного центру зайнятості. На зустрічі спеціалісти надали корисну інформацію про Закон № 1667-IX "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який передбачає створення спеціального правового режиму для ІТ-галузі, а також кваліфіковані поради для успішного працевлаштування, зокрема, запровадження гіг-контрактів.
Cherevko I.M. in Luxembourg Institute of Health
В рамках меморандуму про співпрацю між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Luxembourg Institute of Health 20.01.2023 відбулась зустріч завідувача кафедри математичного моделювання проф. Черевка І.М. та Dr. P. Nazarova (Group Leader Platform Bioinformatics, Group Leader Multiomics Data Science, h=20). Dr. P. Nazarov розповів про роботу дослідницької групи MODAS (Multiomics Data Science) в галузі біоінформатики та аналізу геномних даних, якою він керує з 2019 року. Під час зустрічі було обговорено питання про подальшу співпрацю з використання статистичних методів, методів машинного навчання та різних підходів до аналізу даних в медицині, імунології та інших прикладних галузях. Досягнуто домовленості про те, що Dr. P. Nazarov прочитає короткий онлайн курс лекцій про методи моделювання даних в біоінформатиці для студентів спеціальностей «Комп'ютерні науки» та «Системний аналіз» у лютому - березні 2023 року. Проф. Черевко І М ознайомився із матеріальною базою Luxembourg Institute of Health.
Вручення дипломів магістрам
15 січня 2023 року у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося вручення дипломів магістра випускникам факультету математики та інформатики. Слова привітання прозвучали від ректора університету Петришина Р.І. та деканки факультету Мартинюк О.В. Ми вітаємо всіх випускників факультету, серед яких 23 випускників спеціальності "Комп'ютерні науки" та 7 випускників спеціальності "Системний аналіз". Пишаємося вами, оскільки поряд із успіхами у навчанні, участю у олімпіадах та конференціях, більшість випускників вже знайшли роботу у відомих ІТ-компаніях. Ви знаєте, чого хочете досягти і постійно наближаєтесь до здійснення своєї мрії. Щиро віримо, що здобуті в університеті знання допоможуть вам стати успішними людьми та стануть у нагоді на шдяху до перемоги та процвітання України!!!
Cherevko I.M. in Universite De Lorraine
13 січня 2023 року завідувач кафедри математичного моделювання, проф. Черевко І.М. на запрошення проф. Patrick Henaff відвідав Universite De Lorraine в Nancy (Франція). Відбулась зустріч з проф. Antoine Henrot (head department of applied mathematics and industrial engineering) та проф. Patrick Henaff (researcher in the NeuroRhythms Team). Були обговорені питання спільних майбутніх досліджень з напрямків індустріальної інформатики та її застосувань, методики викладання студентам технологій машинного навчання з використанням згорткових нейронних мереж та їх застосувань до задач обробки експериментальних даних. Були також обговорені питання про можливі стажування викладачів та аспірантів факультету математики та інформатики ЧНУ, студентської активності за програмою Erasmus+. Проф. Черевко І.М. ознайомився із роботою лабораторії кібербезпеки та лабораторією 3D-графіки і робототехніки. Допомогу в організації зустрічі надали Dr. Violeta Moskalu (Universite De Lorraine) та Драненко Г.Ф., завідувач кафедри романської філології та перекладу (ЧНУ).
Нагородження Вадим Циганаш
17 листопади, з нагоди Міжнародного дня студентів, у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука відбулися урочисті нагородження найкращої молоді, яка навчається у стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. За успіхи у навчанні, наукові здобутки, культурно-мистецьку, спортивну та волонтерську діяльність отримав відзнаку від Чернівецької міської ради студент 4 курсу спеціальності Комп'ютерні науки Циганаш Вадим. Колектив кафедри щиро вітає Вадима та зичить подальших успіхів у всіх галузях професійного, громадського та особистого життя!!! Пишаємось нашими студентами!!! Із вітальним словом виступили Чернівецький міський голова Роман Клічук та директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе, яка подякувала студентам за небайдужість, відважність та згуртованість. Також було проведено благодійний аукціон, завдяки якому зібрали кошти на підтримку українських захисників та захисниць.
День Збройних сил України
6 грудня - День Збройних Сил України. Професійне свято українських військових цьогоріч відчувається як ніколи гостро - найкращі діти України борються сьогодні за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Збройні Сили України - це наша опора і захист, щит і меч України. Дорогі наші захисники, ви вірно і гордо стоїте на сторожі нашого спокою, сміливо і мужньо відбиваєте усі натиски з боку ворога. Дякуємо вам за можливість жити і працювати під мирним небом, за готовність пожертвувати собою заради щасливого і вільного майбутнього наших дітей. Щодня ми з вдячністю згадуємо тих, хто віддав своє життя за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Бажаємо вам міцних сил і незламної віри, спокою та оптимізму в душі, щастя і доброти в серці! Віримо в ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!