Новини

кафедри математичного моделювання
День Збройних сил України
6 грудня - День Збройних Сил України. Професійне свято українських військових цьогоріч відчувається як ніколи гостро - найкращі діти України борються сьогодні за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Збройні Сили України - це наша опора і захист, щит і меч України. Дорогі наші захисники, ви вірно і гордо стоїте на сторожі нашого спокою, сміливо і мужньо відбиваєте усі натиски з боку ворога. Дякуємо вам за можливість жити і працювати під мирним небом, за готовність пожертвувати собою заради щасливого і вільного майбутнього наших дітей. Щодня ми з вдячністю згадуємо тих, хто віддав своє життя за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Бажаємо вам міцних сил і незламної віри, спокою та оптимізму в душі, щастя і доброти в серці! Віримо в ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!
Івасишен Степан Дмитрович
10 грудня 2022 р. о 10.00 у 18 аудиторії 1 корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться науковий семінар кафедри математичного моделювання, присвячений 85-річчю засновника та багаторічного завідувача кафедри, професора Степана Дмитровича Івасишена План семінару:  10.00 – 10.30: «Життєвий та науковий шлях професора С.Д.Івасишена» Доповідач: канд. фіз.-мат. наук Пасічник Г.С.  10.30 – 11.00: «Фундаментальні розв’язки для вироджених параболічних рівнянь» Доповідач: доктор фіз.-мат.наук Мединський І.П.  11.00 – 11.30: «Про фундаментальний розв'язок задачі Коші для одного класу ультрапараболічних рівнянь типу Колмогорова з блочною структурою» Доповідач: канд. фіз.-мат. наук Дронь В.С.  11.30 – 13.00: Спогади учасників семінару про професора С. Д. Івасишена До семінару можна приєднатися онлайн за посиланням: https://meet.google.com/yag-ftqq-ywo  O 7.30 у Катедральному Соборі Успення Пресвятої Богородиці (м. Чернівці, вул. Руська, 28) відбудеться заупокійна літургія.
Вітаємо переможців ІІ етапу ACM олімпіади
У суботу 5 листопада 2022 р. відбувся ІІ етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM / ICPC 2022 р. серед студентів ЗВО південно-західного регіону України. У змаганнях брали участь 5 команд з нашої кафедри, дві з яких вибороли призові місця та проходять у півфінал світу (європейський регіон). Щиро вітаємо наших студентів-переможців та тренера Караванову Тетяну Петрівну! Серед класичних університетів південно-західного регіону України наші команди посіли: І місце: Команда ChNU_FMI_PurCharm (Гулей Анатолій, Шанін Антон, Крюков Владислав); ІІ місце: Команда CHNU_FMI_WildHunt (Вакарюк Андрій, Нікіта Андріан, Мар‘янчук Олександр); Успіхів вам у наступних етепах олімпіади!!! Пишаємось вами!
EPAM
3.11.2022 р. Асоціація «IT Ukraine» у партнерстві з компанією EPAM провела онлайн захід ITU Public Talks #Chernivtsi "Пріоритетні завдання розвитку освітньої галузі: синергія держави та бізнесу", у якому взяли участь завідувач нашої кафедри Ігор Михайлович Черевко та асистент кафедри Дмитро Валерійович Шкільнюк. Дискусія була зосереджена на пріоритетних завдання розвитку освітньої галузі. Учасники обговорили нові перспективні напрями співпраці бізнесу, влади та освіти, освіту під час війни, баланс між офлайн та онлайн навчанням для якісної підготовки студентів, найбільш ефективні моделі навчання у майбутньому.
Екскурсiя в SoftServe
Вже за традицією, продовжуємо знайомити наших першокурсників із майбутніми роботодавцями. 1 листопада 2022 р. студенти побували на екскурсії в одній із провідних ІТ-компаній міста Чернівці - SoftServ. Фахівці компанії, як завжди, цікаво розповіли про особливості роботи в ІТ-сфері та продемонстрували плюси роботи у великій та дружній компанії, наголосили на необхідності глибоких професійних знань, знання англійської мови, вміння комунікувати в команді та здатності до постійного самовдосконалення. Особливо приємно зазначити, що серед працівників SoftServ є левова частка успішних випускників нашої кафедри.
Реєстрація на курс з  Salesforce Commerce Cloud Full Stack
Elogic Academy відкриває реєстрацію на новий потік курсу Salesforce Commerce Cloud Full Stack у Чернівцях. Під час проходження курсу, окрім теорії, ви матимете змогу втілити вивчене на практичних завданнях під керівництвом ментора, який допомагатиме та відповідатиме на всі ваші запитання. По завершеню курсу кожен студент отримує сертифікат, а найкращі випускники - пропозицію по співпраці з однією з найбільших Компаній Електронної Комерції у Західному регіоні. Тривалість навчання 3 місяці (двічі на тиждень, в офісі Elogic). Запрошуються студенти зі знанням JavaScript, HTML, CSS та рівнем англійської від В1. Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/VViSsvX1dcZMDAXD9.
І етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM
У суботу 22 жовтня 2022 р. відбувся І етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM / ICPC 2022 р. серед студентів ЗВО південно-західного регіону України. У змаганнях брали участь 8 команд з нашої кафедри, п'ять з яких вибороли призові місця та проходять у другий тур олімпіади, який відбудеться вже 5 листопада. Особлива подяка тренеру Каравановій Тетяні Петрівні! Щиро вітаємо наших студентів-переможців, які посіли І місце: Команда CHNU_FMI_WildHunt (Вакарюк Андрій, Мар‘янчук Олександр, Нікіта Андріан); ІІ місце: Команда ChNU_FMI_PurCharm (Гулей Анатолій, Шанін Антон, Крюков Владислав); ІІІ місце: Команда CHNU_FMI_Sofa_Nerd (Кіященко Михайло, Вікован Валентин, Кирлан Іван); Команда CHNU_FMI_Pillar_men (Яковець Дмитро, Циганаш Вадим, Чоборяк Яків); Команда CHNU_FMI_Debuggers (Мельник Володимир, Чеховський Станіслав, Черней Олексій). Успіхів вам у наступних етепах олімпіади!!! Пишаємось вами!
Онлайн школа з програмування
У середу 19 жовтня 2022 відбулось перше заняття Онлайн школи з програмування. Дякуємо директору IT Cluster “Chernivtsi IT Community” Дмитру Шкільнюку та директору з навчальних програм компанії Elogic Сергію Альпатову за участь у нашому заході та потужну мотивацію учасників до навчання. Вже на першому занятті учні отримали базові знання з основ програмування на мові Python. А далі більше! На подальших заняттях поспілкуємось про: - Циклічні алгоритми на мові Python - Списки і кортежі в Python - Словники і множини в Python - Основи 3D-графіки - Основи роботи в середовищі Adobe Photoshop - HTML, CSS, JavaScript Пропустили перше заняття, але хочете долучитись до наступних? Тоді реєструйся за посиланням https://forms.gle/U2STtZXDunjNRTwU9, чекаємо 2 листопада на другій зустрічі в Онлайн школі з програмування!
Онлайн школа з програмування
Кафедра математичного моделювання ЧНУ та IT Cluster “Chernivtsi IT Community” запрошують приєднатись до онлайн школи з програмування "Інформаційні технології – шлях до майбутнього" для учнів 9-11 класів. Онлайн школа розпочинає свою роботу з 19.10.2022 р. Заняття проводитимуться дистанційно по середах з 17:00 до 18:30 за посиланням https://meet.google.com/dqv-dbhy-yzh. Приєднуйтесь і вивчайте інформатику по-новому! План занять тут: https://docs.google.com/document/d/1dVLuH_P_IxPvDVi8Zr9d5t9P7b8TfmMc/edit Заповни анкету https://forms.gle/2Kxtuar1HFwund5m9 та отримай на свою пошту запрошення на ПЕРШУ зустріч!
IT KickStart
1 жовтня 2022 р. у кінотеатрі імені І. Миколайчука відбувся захід «IT KickStart», організований ІТ-кластером Chernivtsi IТ Community (головою правління якого є співробітник нашої кафедри Шкільнюк Д.В.). Метою заходу було зацікавити учнів 10-11 класів шкіл міста Чернівці та області здобувати освіту у галузі інформаційних технологій. Спікери розповіли про розвиток ІТ в Україні, власні історії успіху в IT, перевага роботи в цій галузі. Була можливість познайомитись із кафедрами ЧНУ, які готують спеціалістів з інформаційних технологій. Дякуємо оргнізаторам за цікаву можливість поспілкуватись з майбутніми абітурієнтами у теплому колі ІТ-спеціалістів.